Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Görüntülü Görüşme (e-Görüş)

  Kurumumuzda ACEP (Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu) E-Görüş uygulaması hazırlıkları kapsamında;

   

  1- Hükümlü ve tutukluların telefonla görüşme formunda belirttikleri numaralardan sadece 1 (bir) adet mobil numaraya(cep telefonu) görüntülü görüşme izni verileceğinden görüşmek istedikleri bir numaranın dilekçe karşılığında kuruma bildirmeleri

  2- Bildirilen telefon numarası sahibi H/T yakınlarının biyometrik fotoğraflarının (fotoğraf boyutu max. 100 Kb olacaktır.) sisteme yüklenebilmesi için bir adet fotoğrafını marmara.1nltkcik.acep@adalet.gov.tr adresine açık kimlik bilgilerini ve hangi H/T’nin yakını olduğunu belirterek göndermeleri için hükümlü ve tutuklular tarafından yakınlarına bilgi vermeleri

  3- H/T yakınlarının, görüntülü görüşme yapabilmesi için sisteme kayıtlı (telefon görüşme formunda hükümlü tarafından kuruma bildirilen 1 adet mobil numaralı telefonu) telefonlarının bulunduğu mobil cihazlardan Android ve IOS internet mağazalarında bulunan E-Görüş mobil uygulamasını indirerek kurulum yapmaları gerektiğinden;

  e-Görüş Mobil Uygulaması Hakkında Dikkat Edilecek Hususlar

  1. Aynı numara üzerinden en fazla üç kez otomatik aktivasyon yapılmaktadır. Bu sebeple uygulamanın hata vermesi halinde e-Görüş mobil uygulaması cep telefonundan kaldırılmamalıdır. Uygulamanın kaldırması ve yeniden yüklemesi halinde bir aktivasyon hakkı düşecektir. Uygulamadaki hatanın Türk Telekom A.Ş. tarafından düzeltilmesi beklenmelidir.
  2. Mobil uygulamanın en son sürümünün yüklü olduğu (bekleyen güncelleme olmadığı) cep telefonu uygulama mağazasından kontrol edilmelidir.
  3. Görüntülü görüşme, e-Görüş mobil uygulamasıyla internet üzerinden yapıldığı için hükümlü/tutuklu yakınının stabil bir internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir. Hükümlü/tutuklu yakınının görüntülü görüşme sırasında düzgün bir internet bağlantısına sahip olmaması halinde sağlıklı bir görüşme yapılamayabilir.
  4. Yeni cep telefonu satın alınmasından kaynaklı aktivasyon hakkı tükenen hükümlü/tutuklu yakını, yeni aktivasyon izni tanımlanması talebini içeren Form-1 doldurarak çıktı alması ve kimlik fotokopisi ile cep telefonu satın aldığını gösterir belgenin fotokopisini ekleyerek kurumumuza fiziki olarak göndermesi gerekmektedir.
  5. Cep telefonunun yetkili serviste onarım görmesinden kaynaklı aktivasyon hakkı tükenen hükümlü/tutuklu yakını, yeni aktivasyon izni tanımlanması talebini içeren Form-2 doldurarak çıktı alması ve kimlik fotokopisi ile yetkili servis cep telefonu onarım belgesinin fotokopisini ekleyerek kurumumuza fiziki olarak göndermesi gerekmektedir.
  6. Yukarıda sayılan iki mazeret dışında aktivasyon hakkı tükenen hükümlü/tutuklu yakını, yeni aktivasyon izni tanımlanması talebini içeren Form-3 doldurarak çıktı alması ve kimlik fotokopisi ile mazeretini kanıtlayan ilgili belgelerin fotokopisini ekleyerek kurumumuza fiziki olarak göndermesi gerekmektedir.
  7. Aktivasyon hakkı tanımlanması talepleri, hükümlü/tutuklu yakınlarının gönderdiği belgeler dikkate alınarak kurum idaresince değerlendirilecektir. Mazeretin yeterli görülmemesi halinde talepler kabul edilmeyecektir. Bu durumda hükümlü/tutuklu ile yakınları görüntülü görüşme yapamayacaklardır.

  e-Görüş Mobil Uygulaması İndirme Kılavuzu

  e-Görüş Mobil Uygulaması İndirme Bağlantıları

  iOS: https://apps.apple.com/tr/app/e-görüş/id1548485824

  Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tt.egorus

  e-Görüş Mobil Uygulaması Aktivasyon Talep Formları

  Form-1 : Yeni Cep Telefonu Satın Alınması Aktivasyon Talep Formu

  Form-2 : Yetkili Serviste Cep Telefonu Onarımı Yapılması Aktivasyon Talep Formu

  Form-3 : Diğer Mazeretler Aktivasyon Talep Formu

   

  * Formları marmara.1nltkcik.acep@adalet.gov.tr adresine açık kimlik bilgilerini ve hangi H/T’nin yakını olduğunu belirterek göndermeleri gerekmektedir.

  Adres

  Marmara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Semizkumlar Mah. Silivri / İSTANBUL

  Telefon

  0212 726 06 09

  Faks : 0212 726 05 24

  E-Posta

  marmara.1ltcikisaretadalet.gov.tr